אוריאלה קם-מורין

הקשר שבין הגוף לנפש

פריצת דרך בהבנת הקשר שבין הגוף לנפש

 

 energy

חוקרים מאוניברסיטת הרווארד טוענים כי מצאו הוכחה חד-משמעית לכך שבכוחה של התודעה לחולל שינויים פיזיולוגיים. המשמעות: מדיטציה, יוגה ותפילה משנות את האופן שבו פועלים חלק מהגנים.

חוקרים אמריקניים בישרו השבוע על פריצת דרך בהבנת המנגנונים הביולוגיים העומדים בבסיס של ההשפעות החיוביות של פעילויות רוחניות. ממצאי מחקר שנערך לאחרונה העלו כי פעילויות כמו מדיטציה, יוגה ותפילה משנות את האופן שבו פועלים הגניםהמעורבים בתגובת הגוף לדחק נפשי. לטענת החוקרים, מדובר בשינויים שאותרו הן באנשים שעוסקים בפעילויות הללו שנים רבות, והן ב"מגויסים חדשים".

 

את המחקר ערכו חוקרים מאוניברסיטת הרווארד שבבוסטון, ותוצאותיו פורסמו בגיליון האחרון של ה-Public Library of Scienceבמהלך המחקר נלקחו דגימות דם של 19 אנשים שעסקו בפעילויות הגורמות ל"תגובת רגיעה" (relaxation response) – פעילויות כגון מדיטציה, יוגה ותפילה. דגימות הדם הללו הושוו ל-19 דגימות נוספות, שנלקחו מאנשים שלא עסקו בפעילויות הללו מעולם. בדגימות הדם בוצעה אנליזה גנטית, שהעלתה כי בקרב קבוצת העוסקים בפעולות כמו מדיטציה, נמצא שיעור גבוה יותר של דיכוי גנים הקשורים בדחק נפשי. מדובר בדיכוי גנים שמתווכים בין מצבי הדחק ובין שינויים פיזיולוגיים כגון עליית לחץ-דם, החרפת כאב או עירור תהליכים דלקתיים.

 

 
"לא הכול בראש", פוסק ד"ר הרברט בנסון, מרצה לרפואה בבית-הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד, נשיא בדימוס של 'מכון הנרי-בנסון לחקר הגוף והנפש' השייך לבית-החולים הכללי במסצ'וסטס, ואחד מעורכי המחקר. 

"לפי ממצאי המחקר, כאשר אדם עוסק במדיטציה, בתפילה, ביוגה, או בכל פעילות אחרת שמובילה ל'תגובת רגיעה', מתחילים תהליכים ביולוגיים הפוכים לאלו שמתרחשים בשעת דחק; גנים ש'נדלקים' תחת דחק, 'נכבים' ברגיעה, ולהפך", אמר ד"ר בנסון לסוכנויות הידיעות.  התודעה, לדבריבנסון, מסוגלת להדליק ולכבות גנים, והיא בפירוש אינה נפרדת מהגוף.

לדעתו של בנסון, תוצאות מחקרו הנוכחי הן תשובה ניצחת לאלו שמטילים בספק את השפעתה של התודעה על הגוף. בנסון מוסיף כי בשנים האחרונות, עמיתיו העוסקים בקשר שבין גוף ונפש מוצאים יותר ויותר עדויות לכך שפעילויות מדיטטיביות ופרקטיקות רוחניות משפיעות השפעות קונקרטיות על מערכות הגוף. במחקר הנוכחי נמצאו שינויים בפעילותם של מעל ל-2,000 גנים שונים.

לדברי ד"ר דין אורניש, מייסד המכון לחקר הרפואה מונעת באוניברסיטת קליפורניה שבסן-פרנסיסקו, מדובר במחקר חשוב שמוכיח כי לתודעה יש השפעה ישירה על הגוף, עד רמת פעילות הגנים. לטענתו, ממצאיו של בנסון עולים בקנה אחד עם ממצאי מחקרשהוא עצמו ערך, ושהתפרסם לאחרונה ב-Proceedings of the National Academy of Science. לפי המחקר הזה, בכוחה של המדיטציה להשפיע על ביטוי הגנים ברקמת הערמונית, ובמיוחד כאשר היא משולבת באורח חיים בריא.

למעבר לשיטת אומגה- מדיטציה ושימוש באנרגיה המגנטית לרגיעה ולפריצת דרך בחיים- לחצו כאן כעת

 

כתוב תגובה

אודות המחברת

מנטורית להצלחה אישית ועסקית בכוח התודעה, מפתחת שיטת אומגה ומייסדת מכללת אומגה. פועלת לשינוי תודעה ומעניקה כלים ייחודיים ופורצי דרך.

מאמרים נוספים

איך תדרי אנרגיה גבוהים משפיעים על בריאות וריפוי?

קבלו את שיטת אומגה בבריאות  בשיטת אומגה קיים שימוש בתדרי אנרגיה גבוהים של האנרגיה המגנטית המאפשרת איזון, עלייה ברמת האנרגטיות וריפוי. בוגרי השיטה שמפעילים את התדר הגבוה ואת הכלים, על עצמם או עבור בני משפחה קרובים, וכן מטפלים ומטופלים בה, מדווחים על תהליכי החלמה מהירים וקלים יותר, תמיכה וליווי בטיפולים מורכבים, הקלה בכאב ותופעות לוואי, מניעת מחלות, שיפור

קרא עוד»

איך ליצור הריון מוצלח ולידה קלה

על-פי עדויות בוגרות השיטה ומטופלות, שיטת אומגה מסייעת לפריון וללידה. השיטה מסייעת בפתרון בעיות פוריות וזיהוי מקור הבעיה שגורם לבעיית פריון, כאבי מחזור או מחזור לא סדיר, הידבקויות, מעצורים נפשיים/רגשיים, מתח, סיוע בבחירת הכיוון הטיפולי ו/או הרופאים והמטפלים המתאימים, סיוע ליולדות, התמוססות של ציסטות, הכנות וליווי בטיפולי IVF.   כיום גוברת המודעות וההכרה בחשיבות הרפואה האלטרנטיבית

קרא עוד»

סוד המגנטיות ליצירת זוגיות: איך למגנט אליך זוגיות מאושרת וחתונה?

שיטת אומגה מעניקה ארגז כלים ייחודי למגנוט זוגיות וחתונה.השיטה ידועה גם כדרך לשיפור זוגיות קיימת ומערכות יחסים בכלל, בתוך המשפחה, עם חברים ובמקום העבודה. "אולם מהי האהבה? נסיון להגדירה משול לנסיון להגדיר את האלוהות. אל תגדירו את האהבה. תנו לה להיות, כך, לנוח בתוך ליבכם " אוריאלה פז-מורין מוקדש באהבה לכם, המבקשים ליצור זוגיות בחייכם  

קרא עוד»

אוריאלה קם-מורין בפייסבוק

קורסים וסדנאות

עקבו אחרי (אחרינו?)

מלל נלווה?

צרו קשר

0525-396-333

 omegashefa@gmail.com

© כל הזכויות שמורות - אוריאלה קם מורין

האתר נבנה על ידי: הסטודיו של רחלי